ابداع پوشش نامرئی کننده با ابریشم و طلا

امواج تراهرتز به صورت طبیعی از میان ابریشم به راحتی عبور خواهد کرد اما متا ابریشم جدید در هنگام برخورد نور تقویت می شود. از آنجا که ابریشم ماده ای زیستی است در هنگام قرار گیری در بدن انسان منجر به انگیزش واکنشهای ایمنی در بدن نخواهد شد و اینجاست که امکان استفاده گسترده از متا ابریشم در دانش پزشکی به وجود خواهد آمد.

 

"فیورنزو اومنتو" یکی از دانشمندانی که در ساخت متا ابریشم مشارکت داشته می گوید: این ابداع جدید به دلیل توانایی ابریشم در تعامل با بدن انسان، زاویه ای جدید از متا مواد را به نمایش می گذارد.

 

در حالی که دانشمندان معتقدند این ماده می تواند برای ساخت قبای نامرئی مشابه آنچه در فیلمهای "هری پاتر" نمایش داده می شود، مورد استفاده قرار گیرد، کاربردهای پزشکی آن می تواند امیدوار کننده تر باشد. رادیولوژیستها می توانند با پوشش دادن اندامهای مختلف بدن در این ماده بخشهای پیشین یا پشتی آنها را مشاهده کنند. همچنین می توان از این ماده به عنوان حسگر گلوکز خون استفاده کرد.

 

بر اساس گزارش دیسکاوری، سال گذشته محققان انگلیسی کالج امپریال لندن و دانشگاه ساوث همپتون برای مطالعه بر روی متا مواد و کاربردهای ممکن آن در دانش پزشکی، فنون دفاعی، امنیتی و ارتباطات کمک هزینه 4.9 میلیون پوندی دریافت کردند.

/ 1 نظر / 5 بازدید
اصلاحیه

این که ماله صد قرن پیشه[ناراحت] اما بازم جالب بود[چشمک]